אודות רפואה וחיים

אודות העמותה

בשנת 1987 הוקמה אגודת החסד “רפואה וחיים”. ומאז טרם פסקה פעילות החסד שלה והיא ממשיכה קדימה בנחישות אופיינית, לסייע ולעזור לכל מי שזקוק.

מעגל החסד המופלא של העמותה סובב לאורך השנה כולה. כשכל יום ויום מוצא את ראשי האגודה ומתנדביה בפעילות שוטפת לכל נזקק, חולה או מוגבל.

מסכת הפעילויות כוללת הפעלתם של כל אגפי האגודה ומאות מתנדבים ומתנדבות המקדישים מזמנם ללא לאות. האגודה מגישה סיוע נרחב לכל המשפחות המתמודדות עם ילדים נכים וילדים בעלי צרכים מיוחדים.

במשך כל השנה פועלת האגודה ללא הפסקה להביא שמחה ומזור לחולה לנזקק ולילד המיוחד מתוך אהבה ואמונה כי הבאת חיוך על פניהם מקלה על מצוקתם ונותנת להם משמעות של אושר לחייהם.

מטרת האגודה להעניק סיוע חם ולבבי ולהושיט יד תומכת ומסייעת למען המוגבלים ובני משפחותיהם תוך שימת דגש על נתינה מכל הלב, תקווה ושמחה אינסופית לכל אחד ומכל הלב.

(מספר העמותה : ע.ר. 580096709)

דבר המנכ"ל

“גדול המלבין שיניים לחברו יותר ממשקהו חלב…”

לעיתים קשה לנו להבין, כבני אדם, כי חיוך אמיתי מכל הלב, עולה בשוויו על כוס מים קרירים להלך צמא במדבר.

כמי שעומד בראש אגודה אשר כל פעילותה חסד רפואי בקהילה במשך 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע ושלוש מאות ששים וחמשה ימים בשנה, אני נוכח ומבין בכל יום מחדש עד כמה צדקו חכמינו זיכרונם לברכה.

השמחה והחיוך שאנו מצליחים להביא לחייהם של ילדים מיוחדים, או של חולים במצבים קלים עד סופניים ולבני משפחה עייפים ונדכאים, הם אלו המספקים את המים הקרירים על נפשם הצמאה וגורמים להם להרים את הראש ולהמשיך הלאה את הדרך המצפה להם.

בשנת 1987 הוקמה אגודת ‘רפואה וחיים’- בכל יום נישאת בפי התפילה ובלבי פועמת התקווה, כי אצליח לעמוד בייעודי ולייצג בכבוד את שם האגודה. להעניק חיים היכן שניתן ובכל דרך אפשרית. בעזרת המתנדבים היקרים העושים לילות כימים ומוותרים מיוזמתם על ימי חופשה ומנוחה, ובסיועם הבלתי נדלה של התורמים החשובים שלנו, אנו מצליחים לתמוך בלב חם ויד מושטת במאות אלפי אנשים החווים מסכת חיים שאינה קלה כלל מבחינה פיזית ונפשית.

אנו מאמינים כי לכל ילד בעל צרכים מוגבלים וכן לבני משפחתו, מגיעים תנאים לחיים טובים ורגעים יפים של אושר. אנו מאמינים כי לכל חולה המאושפז בבית החולים, מגיע לחייך ולהתעודד ולהביט אל המחר בתקווה. אנו מאמינים כי גם לחולה המוגדר על ידי בשר ודם כ”סופני”, מגיעה הזכות להביע משאלה ואף להגשים אותה. אנו מאמינים כי לבני המשפחות הסועדות את החולים וסדר יומם משובש לחלוטין, מגיע לנוח, לצבור כוחות כדי להתמודד ולהשביע את הגוף והנפש.

לשם כך אנחנו כאן ונמשיך להיות כאן בעזרת השם במלוא העוצמה. כי חייבים לדאוג שכוס החלב תהיה מלאה ושהחיוך לא יימחה מעל כל פנים לעולמים.

בידידות

ברוך הימל – מנהל כללי

שותפויות

חברות מובילות במשק משתפות פעולה עם הפעילות שלנו, ביניהן:

אנחנו כאן כדי לעזור!

דווקא בשעות הקשות' אנחנו כאן כדי לעזור להם להתמודד. הסעות חולים לבתי רפואה, שמחה בבית-החולים, תמיכה בביורוקרטיה ותרופות, ייעוץ רפואי ופעילות נרחבת עבור הילדים המיוחדים ומשפחותיהם. הצטרפו אלינו!

כתבות נוספות