השקעה חסרת תקדים בהערכות והכנות למחנה הקיץ 'יחד בתקווה' של "רפואה וחיים"
חניכים מיוחדים לשבוע של פעילויות כייף והנאה

לאחר שנת קורונה קשה אשר כפתה עלינו סגרים וריחוק, מניפה רפואה וחיים שוב את דגל ההתגיסות והנתינה וחוזרת לפעילות מלאה באגף החניך המיוחד, מעבר לנופשוני סופ”ש הנערכים אחת לשלושה שבועות מתארגנים בימים אלו למחנה הקיץ הגדול.

היעד המרכזי והערך העליון של מחנות הקיץ של רפואה וחיים הוא לשמח את הילדים המיוחדים הזקוקים בצורה קריטית למוטיבציה נפשית וליד חמה ותומכת ובעיקר בימי החופשה, בהם יתר בני המשפחה מבלים בטיולים או בחופשות, או אז, מטופלים הילדים במסירות שאין דומה לה. כשרפואה וחיים  נוסכת כוחות להמשיך בתפקוד השוטף של ההתמסרות גם לצרכי הילדים הבריאים. הציפיה של ההורים היא גם עבור עצמם ושאר בני המשפחה, רוב ההורים מחכים לקביעת תאריכי המחנה על מנת לצאת במקביל לחופשה המשפחתית אשר לא מתאפשרת יחד עם הילד המוגבל ועל כן הם משלבים את חופשתם בהתאם לימי המחנה לחניך המיוחד ברפואה וחיים בידיעה שגם הילד המיוחד שלהם נהנה באותם רגעים וגם הם יכולים להרשות לעצמם פסק זמן לצבירת כוחות.

למחנה זה מצטרפים ילדים במצבים קשים ומורכבים. ילדים אלו מטופלים במחלקת “טיפול נמרץ” ע”י הצוות ותיק ומיומן של אחראיות מתנדבות בכירות, כשבמקום נוכח צוות רפואי אחראי שיכול וגם מוסמך להגיש עזרה ראשונה או לטפל במקרים רפואיים בכל עת שיידרש.

המחנה יתקיים השנה בחודש אוגוסט – התקופה המבוקשת ע”י ההורים שמעונינים לצאת אף הם לחופש ולדעת שילדם המוגבל מקבל חופשה מדהימה ונמצא בידיים הטובות ביותר.