פעילות ופרוייקטים לחולים
ובני משפחותיהם

ייעוץ והכוונה רפואית

שנות הפעילות הרבות של האגודה והמקרים הרבים והקשים עימם נפגשו ראשי הארגון הביאו לפתיחת המחלקה למתן ייעוץ רפואי והכוונה מקצועית בעת הצורך.

רפואה וחיים מעניקה ייעוץ רפואי ומכוונת את הפונים לבקשת ייעוץ, למקומות הנכונים תוך פרקי זמן קצר וביעילות שאין לה מתחרה. תודות לכך נחסך זמן יקר וממון רב, ומשפחות רבות שנעזרו באות להודות על כך.

הייעוץ הרפואי ניתן ללא תמורה, עשרים וארבע שעות ביממה לכל דורש, על-ידי מנהל האגף הרב יצחק שטרן. הייעוץ ניתן גם בטלפון, בפקס ובמייל. לרב שטרן קשרים ענפים מזה שנים רבות עם רופאי בתי החולים ופרופסורים בכירים ברחבי הארץ והעולם, כמו עם מנהלי בתי חולים ומנהלי מחלקות, בעזרתם הוא יכול לסייע במתן ייעוץ והכוונה לאנשי מקצוע ספציפיים. מצבם הבריאותי של הפונים חשוב לנו, ולכן הליווי ממשיך גם לאחר מתן הייעוץ.

קבלות קהל בשיתוף מומחים ויועצים בתחומי הרפואה נערכים לזירוז הליכים בירוקרטיים ולהכוונה בהגשת טפסים, אישורים ותביעות מול בתי החולים, קופות החולים גופי ההצלה ומשרד הבריאות.

מטרתנו היא לעזור ולחסוך זמן וטרטור מיותר במצבים מורכבים, בהם הזמן לא תמיד משחק לטובת הפונים לייעוץ.

חלוקת ארוחות קלות

כשאמהות מתמרנות בין עבודה, בית והשהייה בבית החולים, כשאבות רצים לעיסוקיהם ולשאר בני הבית  – מתייצבים מתנדבי ‘רפואה וחיים’ בשעריהן של עשרות מחלקות בכל בתי החולים שבמרכז הארץ, ובידיהם דרישות שלום חמות וטריות לילדים ולחולים שנשארו בבית- החולים.

בתי החולים מלאים באנשים שזו לא שעתם היפה והנעימה.
השוהים שם נתונים תחת עייפות, דאגה ותשישות מצטברת. לפעמים גם הכאב נמצא ומכביד.

אל תוך הערפל הזה, מגיחים מתנדבי ומתנדבות ‘רפואה וחיים’. על פניהם אור של תמיכה כנה, בפיהם ברכת שלום מנעימה, ובידיהם ערכת מזון מרעננת משביעה ומחיה נפשות.

ערכת המזון מכילה ארוחת ערב מלאה, כריכים עשירים בטעמים, משקה לרוויה ומיני מתיקה לעידוד הרוח. החולים ובני משפחותיהם מקבלים אותה בהתלהבות והערכה – לא פשוט להתמודד עם שהות ארוכה בבית החולים, וארוחה טעימה עושה את שלה!

השאלת ציוד ותרופות

רפואה וחיים מסייעת לחולים ולבני משפחותיהם באמצעות השאלת תרופות ללא כל תמורה.

השאלת התרופות מסייעת למשפחות רבות לקצר תהליכים ביורוקרטים ולהקל על החולה ועל משפחתו ככל שניתן. המוקד פתוח בכל השעות, בעיקר בשעות בהם בתי המרקחת וקופות החולים סגורים.

ניתן לבוא ולקבל את התרופה לה נזקקים. החיוך והאכפתיות במשרדי האגודה ממתיקים את המרירות של הגלולה…

כמו כן דואגת האגודה לעדכן אחת לכמה זמן את מאגר התרופות שבאמתחתה כדי לזכות ולהצליח להיענות לכל בקשה שתגיע.

התרופה האמיתית? חסד ללא תמורה.

פניות ביום למוקד ייעוץ רפואי

הסעות נכים בשנה

השאלות ציוד רפואי בשנה

הסעות לבתי חולים

צריכים להגיע לבית החולים אך אין לכם איך לנסוע? נהגי רפואה וחיים נכונים להסיע בכל שעה משעות היממה נכים ומוגבלים ואנשים המתקשים בהליכה – לבתי חולים.

רכבי רפואה וחיים אוספים את החולים מבתיהם ומביאים אותם לבתי החולים בהם הם נדרשים לקבל טיפול רפואי.

מיותר לציין כי נהגי המכוניות והאמבולנסים מקדמים בחיוך ובאהבה כל נצרך. מושיטים את העזרה המתבקשת בכבוד ובמסירות שאין דומה לה.

רפואה וחיים – האגודה המתייצבת לצד כל נזקק, בזמן שצריך ובמה שצריך!

ביקור וסיעוד חולים ובודדים

יום אחד זה קורה. הדלת שכבר הרבה זמן לא סבה על צירה נפתחת לרווחה ובפתח מופיע שליח עם עוגה וגם זר של פרחים. הוא נכנס הביתה ומסיט את הווילון. אוויר צח חודר פנימה והנשימה נעשית קלה יותר. הוא מושיט את העוגה, ואת הפרחים ומברר מה יש לעזור?

“מי אתה?” בוהה בו הקשיש ואינו מאמין.

“מתנדב”, עונה האיש, “מתנדב של אגודת רפואה וחיים.

מדי שבוע, קשישים וגלמודים מקבלים יקור מיוחד ומיוחל – מתנדבי רפואה וחיים תורמים מזמנם על מנת לשמח אדם בודד, לשבת ולשוחח, לשמח ולהעניק אוזן קשובה וכתף תומכת. לא כולם זכו לילדים וקרובים שיעמדו לצידם בעת הצורך, אנחנו שם כשאין אף אחד. הצטרף/פי אלינו! 

אנחנו כאן כדי לתת!

דווקא בשעות הקשות' אנחנו כאן כדי לעזור להם להתמודד. הסעות חולים לבתי רפואה, שמחה בבית-החולים, ייעוץ רפואי ופעילות נרחבת עבור הילדים המיוחדים ומשפחותיהם. הצטרפו אלינו!