השקעה חסרת תקדים בהערכות והכנות למחנה הקיץ ‘יחד בתקווה’ של “רפואה וחיים” לחניכים מיוחדים לשבוע של פעילויות כייף והנאה

.

כמידי שנה מניפה רפואה וחיים שוב את דגל ההתגיסות והנתינה באגף החניך המיוחד, מעבר לנופשוני סופ”ש הנערכים אחת לשלושה שבועות, מתארגנים בימים אלו לנופשון הקיץ הגדול אשר יערך בתקופת החופשה של מוסדות החינוך המיוחד בחודש אוגוסט.

היעד המרכזי והערך העליון של מחנות הקיץ של רפואה וחיים הוא לשמח את הילדים המיוחדים הזקוקים בצורה קריטית למוטיבציה נפשית וליד חמה ותומכת ובעיקר בימי החופשה, בהם יתר בני המשפחה מבלים בטיולים או בחופשות, או אז, מטופלים הילדים במסירות שאין דומה לה. כשרפואה וחיים  נוסכת כוחות להמשיך בתפקוד השוטף של ההתמסרות גם לצרכי הילדים הבריאים. הציפיה של ההורים היא גם עבור עצמם ושאר בני המשפחה, רוב ההורים מחכים לקביעת תאריכי הנופשון על מנת לצאת במקביל לחופשה המשפחתית אשר לא מתאפשרת יחד עם הילד המוגבל ועל כן הם משלבים את חופשתם בהתאם לימי המחנה לחניך המיוחד ברפואה וחיים בידיעה שגם הילד המיוחד שלהם נהנה באותם רגעים וגם הם יכולים להרשות לעצמם פסק זמן לצבירת כוחות.

לנופשון זה מצטרפים ילדים במצבים קשים ומורכבים. ילדים אלו מטופלים במחלקת “טיפול נמרץ” ע”י הצוות ותיק ומיומן של אחראיות מתנדבות בכירות, כשבמקום נוכח צוות רפואי אחראי שיכול וגם מוסמך להגיש עזרה ראשונה או לטפל במקרים רפואיים בכל עת שיידרש.

הנופשון כפי שציינו יתקיים השנה בחודש אוגוסט – התקופה המבוקשת ע”י ההורים שמעונינים לצאת אף הם לחופש ולדעת שילדם המוגבל מקבל חופשה מדהימה ונמצא בידיים הטובות ביותר.

לכל אחד – בכל מקום – מכל הלב

אתם תורמים - אנחנו משתתפים