נופשון שבת הגדול לילדים

נופשון מיוחד לילד מיוחד

‘חג החירות’? לא אצל כולם…

משפחות לילדים חולים ומוגבלים, מתמודדות לאורך כל השנה עם הקושי העצום שבגידול ילד מיוחד. לקראת החג, ולאור העובדה כי מוסדות החינוך המיוחד יוצאים לחופשה כאשר כולם נמצאים בשיאה של ההיערכות לחג ובעבודה השוטפת ,הרמנו את הכפפה ובאנו עם בשורה להורי הילדים המיוחדים:

נופשון ערב חג – קייטנת ענק בהשתתפות של למעלה מ-100 ילדים מיוחדים!

קייטנות סופ”ש של ‘רפואה וחיים’ כבר מזמן הוכיחו כמה הן חיוניות עבור הילדים המיוחדים ומשפחותיהם. גם הילדים וגם ההורים מקבלים הפוגה מהמירוץ, ויכולים לחדש כוחות לפני החזרה לשגרה, לפני החג.

כעת בערב פסח, האפשרות להיערך לחג תוך כדי שיגרה עם ילד מיוחד שזקוק לאינסוף תשומת-לב, ובכל זאת לשמור על שפיות, היא חסרת סיכוי. ועוד לא הזכרנו את שאר בני המשפחה…

בבקשה, שהבית לא יתהפך!

לקראת פגרת החג , ועל מנת להקל על ההורים בהכנות לחג הקרב, יתקיים נופשון מיוחד בתאריכים  23-24.03.2018, עבור 100 ילדים אוטיסטים וחולי תסמונת דאון.

לאור הפניות הרבות שהגיעו למשרדי האגודה, בבקשה לערוך קייטנת סופ”ש לילדים המיוחדים והנפלאים, הוחלט להכפיל את מספר החניכים שישתתפו בקייטנה, ולכן הוחלט להעביר את הקייטנה לקמפוס רחב ידיים במושב נחלים. מדובר במבצע לוגיסטי גדול, הדורש משאבים רבים והערכות נרחבת ומקיפה.

למרות העלויות העצומות, לא ניתן לסרב לזרם הבקשות של ההורים הנפלאים המתחננים לצרף את יקירם לקייטנת שבת הגדול.

הקייטנה תתקיים בקומפלקס גדול ורחב ידיים, בו יקבלו הילדים את כל הנוחות והמרחב לו הם זקוקים. מאות מתנדבות מוסמכות ילוו את הילדים המיוחדים הזקוקים לטיפול צמוד ולעין בוחנת 24 שעות ביממה, ויעשו הכל כדי להנעים עליהם את החוויה.

לאחר השבת, ישובו הילדים מטופחים לבית רענן ורגוע ולהורים מלאי אנרגיות מחודשות, מחייכים לקראת חג החירות.

שמעתם אותנו מדברים על עלויות גבוהות…?

מר ברוך הימל, מנכ”ל העמותה, מסביר כי לקראת השבת חודש מלאי הציוד הרפואי בעלות כספית גבוהה וכן חודשו המשחקים וציוד ההעשרה והפעלה המגוונים – להנאת חניכי האגודה.

עלות הנופשון עבור כל ילד היא 1,200₪ עם הליווי הרפואי, הציוד וההתארגנות סביב כל ילד וצרכיו המיוחדים. מיותר לציין שלמרות הסבסוד והעזרה, לא כל משפחה מסוגלת לעמוד בהוצאה… אך הצורך ההכרחי קיים, ואנו יודעים שבזכות תורמים עם לב ענק, עוד ילדים יזכו להשתתף בנופשון. 

מנהל אגף החניך המיוחד ב’רפואה וחיים’, מר נפתלי ויינברגר, הממונה על סופי השבוע לילדים המיוחדים: “ככל שמשתתפים ומבינים שמדובר בהצלת נפשות אמיתית של הילדים שנמצאים בקייטנות, מבינים גם כמה גדולה היא הזכות להוציא אותם מפעם לפעם מבתיהם ולאוורר אותם ואת ההורים שלהם, בפרט בימים לחוצים ועמוסים כמו הימים שלפני חג הפסח”. אנחנו יכולים רק לאשר את הדברים. 

קחו חלק בפרויקט החשוב >>>

אנחנו כאן כדי לתת

קחו חלק בנופשון המיוחד המיוחד הזה, ותנו לעוד ילד הזדמנות להכניס קצת אור למציאות הקשה איתה הוא מתמודד.